www.KVETINARSTVA.sk
Katalóg kvetinárskych firiem a firiem príbuzných odborov
Flora Olomouc
 

Flora Olomouc - Blumen Ausstellung

Flora Olomouc - Flower Exhibition

Flora Olomouc - virág Kiállítás


FLORA OLOMOUC 2013 - jesenná etapa
Farby, vône a chute jesene na olomouckom výstavisku
- kvetinová a záhradnícka výstava s najdlhšou  tradíciou v Českej republike

Termín: 03.-06.10.2013
Otvorené denne: 9:00 – 18:00 hod.
Miesto: Výstaviště Flora Olomouc, Olomouc

Súťaž o vstupenky
- 20 vstupeniek zdarma
Zájazd na výstavu Flora Olomouc
 

 

Flora Olomouc 2013 jesenná etapa

Špičkovú produkciu domácich i zahraničných pestovateľov ovocia, zeleniny a ovocných škôlkárskych výpestkov predstaví jesenná záhradnícka výstava FLORA OLOMOUC 2013. Najväčšia záhradnícka akcia svojho druhu v Českej republike sa uskutoční v dňoch 3. - 6. októbra (otváracia doba: denne od 9 - 18 hod, posledný deň 9 - 17 hod) na Výstavisku Flora Olomouc.

V hlavnej expozícii sa pod záštitou Ovocinárskej únie ČR a Zeleninárskej únie Čiech a Moravy predstavia prehliadkou tohtoročných najkvalitnejších výpestkov ovocia a zeleniny najlepší českí a moravskí pestovatelia a producenti. Súčasťou výstavy bude už tradične jesenná súťaž v aranžovaní kvetín ROZKVETLÉ PAMÁTKY - květinové aranžmá v olomouckých chrámech. Jesenné aranžovanie kvetov. Usporiadatelia naviažu na tradíciu zdobenia olomouckych chrámov (kostoly sv. Mořice, Michala, Panny Marie Sěžné, kapucínsky kostol zvěstování Páně, slávnostný sál olomouckého Arcibiskupského paláca) a veľká spoločná expozícia Českého záhradkárskeho zväzu s expozíciou krajových odrôd ovocia, rôznych druhov zelenín, včelárskymi produktmi, záhradkárskou a mykologickou poradňou a predajom skvelých vín a burčiaku. Ovocným škôlkárskym výpestkom, špecialite jesennej Flory Olomouc, budú vyhradené voľné plochy výstaviska.

Veľkú jesennú prehliadku ovocia, zeleniny a jesenných kvetov tradične doplní festival gastronómie a nápojov OLIMA s ponukou krajových špecialít a zdravých potravín. Jeho obľúbenou súčasťou sú Dni moravských vín s ochutnávkami vín zo všetkých moravských vínnych podoblastí. Ďalším hitom festivalu bude jubilejný 10. ročník súťaže o najlepšiu ovocnú pálenku Flora košt, otvorenej všetkým paličom, ktorí sa jej budú chcieť zúčastnit. A to všetko s ochutnávkami!

Záhradkárov, chalupárov a kutilov určite zaujmú predajné záhradnícke trhy s pestrým sortimentom kvetín, ovocia, zeleniny, okrasných, ovocných drevín, drobnej záhradnej mechanizácie, pomôcok a potrieb. Voľné chvíle si môžu návštevníci výstavy spestriť návštevou zbierkových skleníkov a botanickej záhrady výstaviska Flora, ktoré im budú otvorené zadarmo.

Vstupné:
Platí súčasne pre výstavu, festival OLIMA, vstup do zbierkových skleníkov, botanickej záhrady výstavišťa aj botanickej záhrady Univerzity palackého, sprievodné záhradnícke trhy.

100 Kč - plné, 80 Kč - študenti, dôchodcovia, 30 Kč - deti od 6 do 15 rokov, 210 Kč - rodinné vstupné (2 dospelí + 1 až 4 deti), zdarma - na preukaz ZŤP a ZŤP-P.

15 Kč - špeciálna zľava pre školské zájazdy (ZŠ a SŠ) od 10 osôb spolu s pedagogickým dozorom.
Stačí si so sebou priniesť zoznam s počtom účastníkov (nemusí byť menný), s názvom školy,  razítkom školy.

Objednávky vstupeniek:
VÝTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC, a.s., Alena Nádvorníková, Wolkerova 17, 771 11 Olomouc
T: +420 585 726 232, F: +420 585 413 370, e-mail: nadvornikova@flora-ol.cz

 


  VÝTAVIŠTĚ FLORA OLOMOUC, a.s., Wolkerova 17, P.O. BOX 46, 771 11 Olomouc, www.flora-ol.cz
T: +420 585 726 111, F: +420 585 413 370, e-mail: info@flora-ol.cz


ZÁHRADNÍCKY KATALÓG

HORTISERVIS ©

www.kvetinarstva.sk

posledná úprava 16.09.2013


 

 

NAJ.sk